top of page
LeraLitvinovaUnderTheSurface17.jpg
LeraLitvinovaUnderTheSurface17.jpg
LeraLitvinovaUnderTheSurface.jpg

"Під поверхнею"

У травні 2022 року Лера Літвінова отримала грант від European Marine Board в рамках резиденції для митців EMBracing the Ocean, який є активністю програми сталого розвитку ООН UN Decade of Ocean Science for Sustainable Development.

LeraLitvinovaUnderTheSurface14.jpg
ВідродженнядляАфіши.jpg
LeraLitvinovaUnderTheSurface9.jpg

Я ціную можливість, яку EMB створює для художників за допомогою програми резиденції EMBracing the Ocean. За останні місяці світ змінився. Моє життя змінилося, і весь світ зіткнувся з новим викликом. Проект підтримує цілі Місії Європейської Комісії «Відновити наш океан і моря».
Тема війни і миру стає найбільш популярною і гострою. Смерть і руїни на порядку денному ЗМІ. Дискусія про знесення інфраструктури на величезних територіях має підняти проблему забруднення моря. Україна пронизана системою річок і омивається водами Чорного та Азовського морів.
Знищені міста з усією інфраструктурою, дикі обстріли Чорнобильської зони та атомних станцій України, бомбардування виробництв, заводів і складів, мінування моря, потоплення кораблів та інші військові дії завдають величезного впливу на екологічну ситуацію і призведуть до до загострення проблеми забруднення Чорного та Азовського морів.

ENGLISH_COLOUR_BLUE_BLACK-01.jpg
MarineBoard_logo_Europe_HR.jpg

Територія, яка постраждала від російського вторгнення та бомбардувань, величезна. Які жорстокі наслідки принесе війна підводним мешканцям Чорного та Азовського морів? Як це зашкодить підводному життя Середземного моря та збільшить забруднення?
Але також виникає питання, як будуть реконструюватися міста?
Чи настав час, коли на руїнах можна побудувати новий світ і ставлення до природи?
За допомогою проекту я хотіла би дослідити наслідки війни для забруднення Чорного та Азовського морів, як це вплине на Середземне море. Я хочу надихнути глядачів виставки можливостями реставрації, відновлення не тільки міст, а й підводного життя. Тендітна екосистема Чорного та Азовського морів має привернути увагу як одне з унікальних морів, які необхідно рятувати.

LeraLitvinovaWaterFlowers2.jpg
ВідродженняАфішаFB.jpg
LeraLitvinovaWaterFlowers3.JPG

26 серпня у Музеї видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Михайла Старицького, Панаса Саксаганського відбулось відкриття виставки «Відродження» Лери Літвінової.

На виставці «Відродження» представлено арт-інсталяцію «Під поверхнею». Це керамічні панно, а також її окремі елементи. Деякі частини інсталяції нагадують поверхню бурхливої ​​води Чорного моря. У той же час, хаотичні та практично рухомі елементи керамічного панно відправляють нас до уявлення про життя підводних мешканців Чорного Моря. Пелюстки глини «оживають» в уяві гостей виставки, перетворюючись на рух у живу істоту, що втілює Чорне море. Його життя, бурхливі вихори та майбутнє.
Окремо під сферичними банями представлені «морські квіти» – символ життя та адаптації підводних мешканців. Морські квіти наповнені водою із Чорного моря. Символічним став довгий шлях, який здійснила чорноморська вода. Вода була набрана на турецькому узбережжі та через Німеччину та Польщу прибула в Україну. Весь шлях зайняв понад 2 тижні. Така велика відстань зараз між автором виставки та Чорним морем, морем яке так близько і так далеко зараз.
Інсталяція «Під Поверхнею» розроблялася за тісної взаємодії з вченими та екоактивістами. На виставці представлені матеріали проекту EMBLAS, Центр Екологічний Ініціатив «Екодія». Виставка також має навчальний характер. А саме, в рамках виставки представлена ​​інформація для гостей виставки про стан Чорного моря, а також навчальні відео.

Виставка «Возрождение» відкрита з 26 серпня і продовжиться до 26 жовтня 2022 року.

LeraLitvinovaUnderTheSurface13.jpg
EU_OCEAN_MISSIONS_EN_SM_1024x512.jpg
bottom of page